Navigácia

• Dňa 28.4.2016 sa v priestoroch SPŠ elektrotechnickej,  K. Adlera 5, Bratislava, pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu uskutočnilo celoštátne kolo 38. ročníka tejto súťaže.
    Študenti stavebnej priemyslovky sa v odbore Stavebníctvo, geodézia a kartografia v konkurencií 16 súťažných prác umiestnili na popredných miestach:
    2. miesto: KARANTÉNNA STANICA: DRUHÁ ŠANCA;
                              autori: Guzma, Villár - IV.G
    6. miesto: KOMPLEX OLYMP;
                             autori: Fajčíková, Krajčí, Vjatráková - IV.G
    Úspešným študentom a ich konzultantom gratulujeme a
    ďakujeme za reprezentáciu školy a BBSK.
    05.05.2016 11:56 | viac »
  • Dňa 28.4.2016 žiaci našej školy sa zúčastnili
    na Kkrajskom kole vo futbale,
    kde obadili úspešné 2. miesto.
    Blahoželáme.
    05.05.2016 08:39 | viac »
  •      Dňa 23. 4. 2016 našu školu, ale aj Slovensko reprezentovali
    na Majstrovstvách sveta v cezpoľnom behu v Budapešti naši atléti:
    Zdeněk Švejda (1.A), Lukáš Hronček (1.B), Roman Fodor (2.A), Ján Kostúr (2.B),
    Dávid Kráľovič (2.G), Pavol Filanda (3.G)
    .
         Chlapcom sa v náročnej konkurencií (účastníci z 26 štátov sveta) darilo. Obsadili ako mužstvo 10. miesto.
            V kategórií jednotlivcov skončil náš žiak Ján Kostúr (2.B) tiež na 10. mieste.
         Našich atlétov boli povzdbudiť športovci z našej školy, ako aj vedenie školy, učitelia telesnej a športovej prípravy a tréneri. Všetci mali z atmosféry na Majstrovstvách sveta ako aj z výkonov našich atlétov nezabudnuteľný zážitok.
    Ďakujeme chlapci za reprezentáciu našej školy, BBSK ako aj Slovenska.
    27.04.2016 14:19 | viac »
  • V dňoch 12 a 13. apríla 2016 sa konal v Senici 6. ročník celoslovenskej súťaže ENERSOL.

Našu školu reprezentovali žiaci: Martin Balún (3.B TEZB), Matúš Dobrík (3.B TEZB), Lukáš Murín (2.G staviteľstvo), Dávid Kraľovič (2.G staviteľstvo) a Erik Odler (2.G staviteľstvo).

Všetci dosiahli veľmi pekné výsledky (viď. výsledková listina) a vzorne reprezentovlai našu školu.

Žiak Martin Balún (3.B TEZB) sa umiestnil na veľmi peknom 2. mieste a postúpil
    do medzinárodného kola v Brne. Svojou prezentáciou vzbudil záujem poroty, čím urobil dobré meno nielen sebe, ale aj celej škole.

05.05.2016 11:57 | viac »
  • V dňoch 2. a 3. apríla 2014  sa v Senici pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Bratislava uskutočnil  4. ročník celoslovenskej súťaže Enersol SK. Žiaci stredných škôl prezentovali svoje práce zamerané na problematiku energetických úspor a  obnoviteľných zdrojov  energie v troch kategóriách -  hlavnej, tvorivej a vedľajšej.
    Zo Spojenej školy, Kremnička 10, Banská Bystrica postúpilo z krajského kola  šesť žiakov so štyrmi prácami, ktoré  zastúpili všetky kategórie.
    23.04.2014 07:24 | viac »
  • Aj tento rok žiaci Spojenej školy, Kremnička 10, Banská Bystrica pokračujú v minuloročných úspechoch Stredoškolskej odbornej činnosti. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu vyhlásilo už 36.ročník tejto súťaže, v ktorých môžu žiaci stredných škôl súťažiť v rôznych kategóriách.
    Zatiaľ sa uskutočnila dňa 04.04.2014 v Žarnovici krajská prehliadka tejto súťaže, ktorej predchádzali školské kolá. SŠ-SPŠ stavebná mala zastúpenie žiakov v štyroch kategóriách.

23.04.2014 07:25 | viac »
  • V priestoroch INCHEBA EXPO BRATISLAVA sa dňa 26.03.2014 uskutočnila celoslovenská súťaž žiakov Stredných odborných škôl zo študijného odboru technik energetických zariadení budov.
    Odborným garantom súťaže boli zástupcovia Cechu vykurovania, tepelnej techniky a inštalácií a Thermosolaru Žiar s.r.o.. Súťažili trojčlenné družstvá zo Spojenej školy, Kremnička 10, Banská Bystrica, SOŠ elektrotechnickej, Trnava a SOŠ technickej Prešov.
    11.04.2014 09:59 | viac »
  • Dňa 14.03.2014 sa v Spojenej škole, Kremnička 10, Banská Bystrica uskutočnila Krajská prehliadka ENERSOL SK, na ktorej sa zúčastnili žiaci troch stredných škôl z BBSK a to Súkromné SOŠ technické, Žiar nad Hronom, Spojená škola, Školská 7, Banská Bystrica a Spojená škola, Kremnička 10, Banská Bystrica.
    11.04.2014 08:56 | viac »
  • Po minuloročných úspechoch v Stredoškolskej odbornej činnosti sa dňa 6.3.2014 na Spojenej škole Kremnička 10 Banská Bystrica uskutočnilo školské kolo 36. ročníka tejto prestížnej súťaže, ktorú vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Žiaci pri spracovaní svojich prác riešia témy orientované na aktuálne problémy, spolupracujú so stavebnými firmami a so samosprávami rôznych miest a obcí. Takýmto spôsobom škola podporuje rozvoj odborných vedomostí a zručností žiakov a ich tvorivosť.
    11.04.2014 08:57 | viac »
  • „Stál som na najvyššej budove sveta Burj Khalifa v Dubaji a v takmer kilometrovej výške nad zemou som ako stavbár zložil pomyselný klobúk  odvahe a výnimočnosti miestnych staviteľov“, povedal Pavol Tužinský, absolvent Spojenej školy – Strednej priemyselnej školy stavebnej v Banskej Bystrici po návrate z krajiny novodobých divov sveta. - Autobusová stanica Banská Bystrica.

09.12.2013 09:15 | viac »

Meno školy: Spojená škola, Kremnička 10, Banská Bystrica
Email školy: sekretariat@stavebnabb.eu
Email na správcu obsahu: webmaster@stavebnabb.eu