• Florbalový turnaj

• Dňa 11.5.2017 sa v telocvični našej školy uskutočnil

FLORBALOVÝ TURNAJ ŠKOLSKÝCH INTERNÁTOV.

Atmosféra sa niesla v športovom, priateľskom  duchu . Hráči nám predviedli bojovnosť a florbalové majstrovstvo. Niektoré

zápasy boli vyrovnané hlavne v prvom polčase a výsledok závisel od povestného športového šťastia.

Prvé miesto a držiteľmi putovného pohára sa stal ŠI SŠ Kremnička 10, B. B.

Druhé miesto si vybojovali chlapci zo ŠI Internátna , B. B.

Tretie miesto po ťažkom súboji vybojovali študenti  IT Tajovského, B.B.

Štvrté miesto patrí  študentom ŠI SOŠ Drevárskej vo Zvolene

Najprudoktívnejšími hráčmi družstiev boli vyhodnotení študenti

Richard Šurin - ŠI SŠ Kremnička

Huba – ŠI Internátna

Šuster – IT Tajovského

Repka – ŠI SOŠ Drevárska

Fotky z turnaja TU

• Chceme žiť bez závislostí

• Krásny úspech - 1. miesto študentov 1. ročníkov v projekte : „Chceme žiť bez závislostí“ organizovaného  pre školské internáty Centrom voľného času – Junior, Tajovského 30, Banská Bystrica.

Cyklického  vzdelávania sa pravidelne zúčastňovalo 20 študentov z prvého ročníka, ktorí získali vedomosti a informácie o rôznych druhoch závislostí,  o kultoch a sektách,  kriminalite mládeže,  ktoré si následne preverili v rôznych súťažiach.

V záverečnej časti reprezentovali školský internát študenti :

Kružliak Dávid, Cibuľa Martin, Fendeková Lenka, Urbaníková Lea a Štaudingerová Martina,

ktorí sa  umiestnili  na 1. mieste  v rámci projektu “ Chceme žiť bez závislostí“.

Všetkým patrí poďakovanie!

Odmenou im je  poukážka na vstup do Aquaparku a obed v reštaurácii pre 5 - členné družstvo.

Gratulujeme a prajeme príjemné zážitky v aquaparku!

Pozrite si fotky na našom facebooku.

• Zimná liga - futsal

• V školskom internáte každý rok prebieha zimná liga futsalu na vyplnenie voľného času študentov výchovných skupín. Študenti sa zahrajú, zasúťažia, naučia sa tímovosti , vyskúšajú si svoje vôľové vlastnosti a futbalové zručnosti.

1.miesto: VS E – 27 bodov , skóre 139/18

2.miesto: VS B – 27 bodov, skóre 139/44

3.miesto:    VS F -  18 bodov,  skóre 61/65

4.miesto:    VS C -  9 bodov,  skóre 61/65

5.miesto:    VS D -  7bodov,  skóre 58/72

6.miesto:    VS G -  1 bod,  skóre 21/148

Najlepší strelec s 80 gólmi sa stal Lukáš Nitško z VS B.

Fotky si môžete pozrieť aj na našom facebooku.

• Veľkonočná výzdoba v ŠI

• Ani tento školský rok sme v školskom internáte neporušili tradíciu súťaže o najkrajšiu veľkonočnú výzdobu.

Tvorivý duch a kreativita našich študentov sa ukázala vo veľmi peknej a nápaditej tvorbe. Pozrite si fotky, potešte svoje oči a posúďte sami.

1.miesto : VS  „ F “

2.miesto: VS „ A “

3. miesto: VS „ D“

4.miesto: VS „ C“

5. miesto: VS „ G “

6. miesto: VS „ E“

• ENERSOL 2017

• V mesiaci apríl 2017 sa uskutočnila celoslovenská súťaž ENERSOL SK na tradičnom mieste v Senici nad Myjavou.

Banskobystrický samosprávny kraj veľmi dobre reprezentovali žiaci Spojenej školy, Kremnička 10, Banská Bystrica. V hlavnej kategórii žiačka III. ročníka študijného odboru staviteľstvo Andrea Hojová a žiak III. ročníka študijného odboru technik energetických zariadení budov Tomáš Kúkol. V propagačnej kategórii žiačky III. ročníka študijného odboru grafik tlačových médií Ľubica Arendáriková a Viktória Radovičová.

Súťažnou prácou „Dýchame v miestnosti zdravý vzduch“ presvedčivo oslovila súťažnú porotu a organizátorov žiačka Andrea Hojová, ktorá z 2. miesta postúpila na medzinárodnú prehliadku ENERSOL, ktorá sa uskutočnila 19.-21.04.2017 v českej Hlubokej.

Jej práca bola v silnej medzinárodnej konkurencii (zúčastnili sa žiaci 6 európskych štátov) odborníkmi vysoko hodnotená pre kvalitnú interpretáciu, invenčnosť a odporúčania pre stavbársku prax.

Problematika obnoviteľných zdrojov energie, energetickej efektívnosti a ochrany životného prostredia je frekventovanou témou vo výchovno-vzdelávacom procese v Spojenej škole v Banskej Bystrici – Kremničke a systém súťaží ENERSOL SK a stredoškolskej odbornej činnosti, ktoré vyhlasuje ministerstvo školstva je vhodnou motiváciou pre rozširovanie odborných vedomostí žiakov školy.

V Banskej Bystrici, dňa 03.05.2017

Vypracoval: PaedDr. Milan Ponický