• Vianoce s úsmevom 2019

• V decembri sme sa zapojili do verejnej zbierky, ktorú realizovala organizácia Úsmev ako dar. Zbierka mala symbolický názov „Vianoce s úsmevom 2019“. Naša škola poskytla štyri dvojice, ktoré sa skutočne svojej úlohy zhostili na výbornú. Patrik Rakyta, Matúš Cesnak, Marek Rapčan, Dominik Rabčan, Dominik Krupa, Matúš Trnovský, Matúš Bystričan a Matej Krahulec vyzbierali spolu sumu 272,69 €. Najviac vyzbierala dvojica Marek Rapčan, Dominik Rabčan z II.G, 101,05 €. V Banskobystrickom kraji sa vyzbierala rekordná suma 6905,11 €.  Vyzbierané financie budú použité na to, aby deti zo sociálne slabších rodín a detských domovov boli čo najlepšie pripravené do života a zvládli ho prežiť samostatne. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME!

• Spríjemnenie predvianočných dní

• Dňa 19.12.2019 sme navštívili klientov SENIORDOMU BETONICA na ulici Senická cesta v Banskej Bystrici. Prekvapili sme ich vianočným programom, kde sme za doprovodu nášho skvelého heligónkára Matúška Balka a huslistky –vyučujúcej anglického jazyka zaspievali vianočné koledy. Našim cieľom bolo navodiť v penzióne príjemnú vianočnú atmosféru. Program končil spevom ľudových pesničiek podľa priania babičiek a deduškov. Bolo nám s nimi veľmi príjemne a už teraz sa tešíme na ďalšie naše stretnutia.

Ing. Janka Zázrivcová

• Regionálny turnaj v robotike

• Na základe dohody o spolupráci s občianskym združením FLL Slovensko a AMAVET bol klub Amavet 937 so sídlom pri SŠ, Kremnička poverený zorganizovať regionálny turnaj FIRST LEGO League (FLL), čo je najväčšia robotická súťaž pre mládež na svete, ktorej sa zúčastňuje viac ako 200 tisíc detí približne z 80 krajín sveta. Na Slovensku to bude už 11. ročník. Turnaj sa uskutočnil dňa 29.11.2019 v Spojenej škole, Kremnička 10 Banská Bystrica.  Do súťaže sa prihlásilo 6 tímov s celkovým počtom súťažiacich 47 žiakov ZŠ, SŠ a 6 trénerov. Súťažné kategórie  turnaja boli Robot design, Tímová práca, prezentácia výskumného projektu a Robot Game.  Porotcovia pre hodnotenie jednotlivých kategórií boli  Ing. Ján Pavlovkin, PhD. v kategórií Robot Desing, Mgr. Mária Bačíková, Mgr. Pavol Strmeň v kategórií prezentácia výskumného projektu,  Mgr. Miloš Medveď v kategórií Tímová práca .V úlohe rozhodcov v kategórií Robot game študenti z Gymnázia J.G. Tajovského, SPŠ J. Murgaša Banská Bystrica a Gymnázia Ľ. Štúra zo Zvolena pod vedením študentky Barbory Kubišovej..  Úlohy pre súťažné tímy bola príprava a naprogramovanie robotov postavených zo stavebníc LEGO a ich používanie v jednotlivých kategóriách na splnenie zadaných tém. Celkovým víťazom sa stal tím RoboGen – ZŠ TROJKA, Zvolen. Cenu poroty získal tím DonBoti, Ján Tomko, Trnava. Najlepšie tímy postupujú do ďalších semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival.  V celej strednej Európe súťaž zastrešuje občianske hnutie Hands on Technology.

Poďakovanie za úspešný priebeh súťaže patrí členom klubu Amavet  Ing. Sviatkovi Róbertovi, Mgr. Bigasovej Simone, Bc. Hraškovej Blanke, Ing. Kubišovej Jarmile, vedeniu SŠ konkrétne riaditeľovi PaedDr. Milanovi Ponickému. Chceme poďakovať aj ÚKC ZSVTS  za vecné ceny pre súťažiacich, ktoré zakúpili s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Vladimír Kováčik- regionálny organizátor FLL