• Zelený svet 2020

• Milí žiaci a kolegovia,

zamyslite sa nad aktuálnymi environmentálnymi problémami, ukážte svoj postoj k ochrane životného prostredia vašou tvorivou činnosťou a zapojte sa do 25. ročníka súťaže umeleckej tvorivosti deti a mládeže ZELENÝ SVET 2020.

Téma 2020: Je to v mojich rukách

Termín uzávierky súťaže je 11. novembra 2020.

Viac informácií o podmienkach súťaže sa dozviete na: Zelený svet.

Propozície si môžete pozrieť TU a novú kategóriu pre učiteľov TU

Prajeme vám veľa originálnych nápadov.

• Keď sa na svoju alma mater nezabúda!

• To platí v prípade šéfredaktora časopisu DOMABYT p. Ing. Pavla Kleskeňa, ktorý ako absolvent našej Strednej priemyselnej školy stavebnej po rokoch navštívil svoju bývalú školu a poskytol zdarma pre potreby žiakov a pedagógov školy množstvo stavbárskej odbornej literatúry, ktorá bude slúžiť ako bohatý zdroj informácií pre potreby výchovno-vzdelávacieho procesu.

Vedenie školy, učitelia a žiaci školy p. šéfredaktorovi ďakujú a vyjadrujú úctu za to, že na svojich nezabudol!

PaedDr. Milan Ponický, riaditeľ školy

• Európsky týždeň mobility

• Milí žiaci, rodičia, zamestnanci a priatelia školy. Zapojte sa svojou aktivitou do ochrany našej prírody a čistoty ovzdušia, do úpravy svojho okolia. Odložte svoju pohodlnosť a ukážte, že vám nie je ľahostajné, v akom prostredí budete žiť.

Nielen počas Európskeho týždňa mobility od 16.9. do 22.9.2020 využívajte viac dopravu vlakom, autobusom, MHD alebo bicyklom, čím prispejete k čistote nášho ovzdušia.

Upracme si svoje Slovensko je výzva na 19.9.2020, ale môžete ju uplatňovať stále. Naša škola sa konkrétne do tejto výzvy zapojí 30.9.2020 pri čistení okolia školy. Všetci žiaci pod vedením triednych učiteľov alebo vyučujúcich môžu priložiť ruku k dielu. Ste vítaní.