• EkoKvíz- zapoj sa a vyhraj!

• Občianske združenie Edukácia@Internet organizuje 1. celoslovenský online kvíz, ktorý je určený každému, kto sa zaujíma o environmentálne témy. Kvíz bude prebiehať počas 1 mesiaca od 22.4. (Deň Zeme) do 21.5.2021 zaujímavou interaktívnou formou a bude prístupný na webovej stránke  ekokviz.eu, kde sa dočítate aj ďalšie bližšie informácie.

Vyhrať môžete upcyklovaný notebook, ale aj iné hodnotné ekologické ceny, okrem dobrého pocitu, že ste sa zase dozvedeli niečo nové o ochrane životného prostredia.

Zapojiť sa môžu študenti, pedagógovia aj ostatní ekologicky zmýšľajúci priatelia školy.

• Triedime odpad aj v čase pandémie

• Ani v čase pandémie koronavírusu  sme nezabudli na problematiku triedenia odpadu. Aby sme stále zvyšovali gramotnosť žiakov aj v tejto oblasti a urobili ďalší krok pre záchranu naše planéty, v priebehu marca 2021 vyučujúci a triedni učitelia venovali svojim žiakom online enviro - hodinku, pozreli si s nimi aktuálne videá o triedení odpadu v čase pandémie a diskutovali s nimi aj o chybách pri triedení odpadu. Celkovo sa do tejto akcie zapojilo 225 žiakov a 9 učiteľov.