• Projekt "Kvalitná odborná

• Odborné školenia

• V rámci aktivity 3.1 Príprava a organizácia odborných školení pre pedagogickách zamestnancov sme naplánovali nasledovné školenia:

• Interaktívna komunikácia vo vyučovaní (40 hodín/28 pg. zamestnancov)
            • AutoCAD pre pokročilých (20 hodín/13 pg. zamestnancov)
            • Adobe Photoshop 1 (16 hodín/3 pg. zamestnanci)
            • Adobe Photoshop 2 (8 hodín/3 pg. zamestnanci)
            • Adobe Photoshop 3 (24 hodín/3 pg. zamestnanci)
            • SketchUP (12 hodín/10 pg. zamestnancov)
            • Interaktívna tabuľa a interaktívne technológie vo vyučovaní (40 hodín/20 pg. zamestnancov).

Zrealizované školenia

AutoCAD pre pokročilých

(20. - 24.10.2014)

Vrámci tohto školenia si 10 pedagogických zamestnancov rozšírilo vedomosti a zručnosti v novej verzii AutoCAD 2014. Školenie bolo zamerané na pokročilú prácu s výkresom, nastavovanie pohľadov, vytváranie dynamických objektov, nové možnosti ukladania výkresov do internetového úložiska Autodesk 360, spoluprácu tímu na výkrese a mnohé iné možnosti, ktoré ponúka táto verzia oproti verzii AutoCAD 2008, ktorú sme doteraz používali v našej škole.

Taktiež sa oboznámili s možnosťou získania študentských  licencií od firmy Autodesk, ktoré možno používať na vyučovacie a nekomerčné účely počas štúdia na strednej škole.

Interaktívna komunikácia vo vyučovaní

(13. - 17.11.2014)

Aj napriek novembrovému počasiu sme sa 28 pedagogickí zamestnanci stretli v Holliday Resort Telgárt na školení "Interaktívna komunikácia vo vyučovaní". Toto školenie bolo zamerané na rozvoj komunikačných zručností, zvládanie konflikov a stresu. Pod odborným vedením školiteľky PhDr. Beáty Žitniakovej, PhD. sme strávili príjemných pár dní v Telgárte a okrem vzdelávacích aktívít sme sa aj viac navzájom spoznali, oddýchli si a načerpali nové sily. Aktivity, ktoré nám pripravila naša školiteľka boli zábavné aj poučné a všetci sme sa vracali do bežnej pracovnej reality v škole s novým elánom do práce.