• Blog

• „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“

• 10.11.2021 08:08
          • Slovenská pedagogická knižnica aj tento rok vyhlásila projekt spojený so súťažou o  „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“. Naša škola zrealizovala kultúrno-literárne podujatie pod názvom „Spoznávaj slovenskú literatúru s úsmevom a vyber si svoju knihu“, ktoré sa konalo 25. 10. 2021 od 8,00 do 16,00 hod. v kinosále našej školy za dodržiavania všetkých bezpečnostných pravidiel. Žiaci, ktorí navštívili podujatie v kinosále s využitím IKT spoznávali literárne diela slovenských autorov prostredníctvom zábavných krátkych videí  Michala Kubovčíka „BAŠTRNG“ na internete: https://www.youtube.com/. Niektoré diela boli zhudobnené, veľmi sa žiakom páčili, ako napríklad: „Neprebudený“ so spevom Separa,  „Rysavá jalovica“ s rockovou hudbou Freddieho  Mercuryho a skupinou Queen , „Štúrovci na Devíne, Ežo Vlkolínsky,  Keď báčik z Chochoľova umrie“ a zostanú v pamäti žiakov. Žiaci si zároveň mohli prezrieť výstavu kníh a vybrať si svoju knihu. Až 51 kníh si našlo nových majiteľov a podujatie určite napomôže vrátiť čítanie do bežného života.

Ďakujeme aj vedeniu Spgk za príležitosť zapojiť sa do projektu na podporu čítania a tým podporovať aj lásku ku knihám. Ďakujeme za možnosť rozvíjať u žiakov kreatívne myslenie, tvorivosť, kooperáciu a učiť žiakov k participácii na projektoch.

• „Záložka do knihy spája slovenské školy“

• 09.11.2021 07:59
          • Opäť po roku sa naša škola zapojila do projektu „Záložka do knihy spája slovenské školy“. Záložky sme tento rok začali vyrábať už v septembri, keďže tému sme už poznali. Mali sme obavu, aby sa školy opäť nezatvorili.  Do projektu sa zapojilo sa 20 žiakov. Boli medzi nimi aj chlapci aj dievčatá. Žiaci pracovali s témami literárnych diel Pavla Orságha Hviezdoslava a Boženy Slančíkovej Timravy a  navrhli svoje záložky v  školskej knižnici. Počas prác sme sa veľa rozprávali o knihách o čítaní, o spoločenskej situácii a ako prežili pandémiu Covid 19 doma na dištančnom vzdelávaní. Prežili sme príjemné chvíle v školskej knižnici.  Vyrobené záložky sme si vymenili s partnerskou školou z Bardejova.

Boli sme radi, že sme sa zúčastnili tohto projektu, znovu nás naštartoval do knižnice, vrátil k čítaniu a rozprávaniu. Niektorí žiaci si zdokonalili zručnosti, využili vlastnú kreativitu a naučili sa laminovať záložky. Naučili sa spolupracovať, rozvíjali si estetické cítenie, ale aj čitateľskú gramotnosť a  zodpovednosti za svoju prácu.

Ďakujeme vedeniu Spgk za túto možnosť zapojenia sa do projektu, ktorý má svoj význam aj pre stredné školy a želáme veľa dobrých nápadov aj do budúcnosti a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Koordinátorka projektu Oľga Majlingová
          • Florbalový turnaj ŠI

• 09.11.2021 07:55
          • 11. - 14. 10. 2021 sme zorganizovali v ŠI florbalový turnaj v rámci jednotlivých skupín v spolupráci s OZ KALOKAGATIA. Toto podujatie bolo realizované v rámci programu „Podpora rozvoja športu na stredných školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK v roku 2021“. Hralo sa v dvoch skupinách (A,B), systémom každý s každým v rámci skupiny.

O poradí družstiev rozhodol výsledok vzájomných zápasov v rámci skupiny. Turnaja sa zúčastnilo aj družstvo dievčat, ktoré bolo rovnocenným súperom pre chlapcov a nič im nedarovalo...

• ŠI súťaž o najkrajšiu jesennú výzdobu

• 09.11.2021 07:48
          • V termíne 19. - 20. 10. 2021 sme zorganizovali v ŠI súťaž o najkrajšiu jesennú výzdobu, ktorú sme pripravili pre žiakov v spolupráci s OZ KALOKAGATIA . Žiaci vyrábali dekorácie zo zakúpených materiálov, prípadne prírodných, ktoré si priniesli z domu, alebo nazbierali v blízkom okolí. Ďalej sa venovali vyrezávaniu tekvíc a aranžovaniu. Do tvorivých dielní sa zapojili trojčlenné družstvá z každej výchovnej skupiny.

Podujatie bolo zamerané na rozvoj zručností, kreativity a estetického cítenia ubytovaných žiakov. Najkrajšie výtvory žiakov skrášľovali nielen priestory školského internátu, ale aj kanceláriu riaditeľa školy, sekretariát a kancelárie zástupcov školy.