• Čo všetko vedia a dokážu študenti?

• Gratulujeme družstvu Školského  internátu Spojenej školy Kremnička 10,

ktoré  sa zapojilo do dlhodobej súťaže školských  internátov organizovanej CVČ – Junior Banská Bystrica pod názvom:

„ Čo všetko vedia a dokážu študenti?“

Družstvo skončilo na peknom treťom mieste. Poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy a internátu patrí žiakom:  Viktórii Berkyovej, Lenke Fajčíkovej, Patrikovi Bevelaqua, Richardovi Šurinovi, Radoslavovi Vodenskému a Tomášovi Pastierovi.

Žiaci si merali v piatich kolách vedomosti, zručnosti a fyzickú zdatnosť so žiakmi zo školských internátov z Banskej Bystrice a Zvolena.

Fotky si môžete pozrieť TU

• Deň olympijského behu

• Dňa 23. 6. 2017 organizoval Slovenský olympijský výbor v Banskej Bystrici "Olympijský deň 2017". Naši atléti úspešne reprezentovali našu školu. Adam Pálka (2. B) a Viktória Berkyová (1. C) obsadili vo svojich kategóriách 2. miesto v silnej konkurencii.

Brahoželáme!

Viac fotiek si môžete pozrieť TU

• Olympijský deň

• „Olympijská idea preniká ako slnečný lúč cez hmlu a prekračuje prah dvadsiateho  storočia, ako odraz žiarivej nádeje. Z lúčov slnka sa zapaľuje oheň, ktorý je symbolom spojitosti jej ideálov v mysliach dávnych, dnešných i budúcich ľudí. Nech olympijská pochodeň pokračuje na svojej ceste storočiami pre blaho ľudstva , nech jej oheň planie čoraz mocnejšie na prospech ľudstva, zapáleného pre ideály pokroku.“

Nezabudnuteľnými slovami Pierra de Coubertina, ktorými  odkázal ľudstvu, aby olympijské hry nikdy nezanikli, aby sa čoraz viac vyvíjali, spájali ľudí a aby boli pre nich nezabudnuteľné, výnimočné a prospešné.

Dúfame, že aj naše stredoškolské OH SŠ Kremnička ostali v našich srdciach ako krásna spomienka na nádherné športové popoludnie. Zvíťazili všetci,  v duchu hesla OH – nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa !