• Tradičné hokejové derby s podporou mesta

• Dňa 19. 4. 2018 sa uskutočnil na zimnom štadióne už tretí ročník hokejového derby medzi Spojenou školou Kremnička Banská Bystrica a Strednou priemyselnou školou Jozefa Murgaša.

Na ľadovej ploche sa iskrilo. Reprezentanti obidvoch škôl prejavili vysoké hokejové majstrovstvo. Tesný výsledok 6 : 5 v prospech stavbárov z Kremničky nebol rozhodujúci. Hráčov vehementne podporovalo okolo 400 divákov z obidvoch táborov. Dôležitá bola typická športová atmosféra, športový duch a priateľstvo.

Poďakovanie patrí mestskému úradu Banská Bystrica za významnú finančnú podporu tejto vydarenej športovej akcie.

• Postup vo florbale

• Gratulujeme nášmu študentovi Tomášovi Zelenému k účasti v juniorskej extralige pre sezónu 2018/2019 vo florbale. Tomáš ako kapitán družstva doviedol svoj tím Meteníci Likavka k 1. miestu v juniorskej lige stredného Slovenska. Tomáš študuje v odbore Technik energetických zariadení budov v 2. ročníku.

Ešte raz blahoželáme!!!

• Študentská kvapka krvi

• Na základe dlhodobej spolupráce  s Národnou transfúznou službou SR v Banskej Bystrici sa dňa 16. 4. 2018  v SŠ Kremnička 10, Banská Bystrica uskutočnila akcia zameraná na dobrovoľné darcovstvo krvi „ Študentská kvapka krvi“.  Darcovstva sa zúčastnilo 32 žiakov, z toho bolo 7 vyradených pre zdravotné problémy. Svoju vzácnu tekutinu darovalo 25 osôb. Tento rok z nich bolo 11 prvodarcov a jedna dlhodobá darkyňa z radov  pedagogických  zamestnancov  - Mgr. Božena Jakubovie. Naši darcovia krvi: Ľubomír Detko, Juraj Kupčo, Tomáš Pastier, Lukáš Mráz, Martin Poliak, Dominik Adamec, Adam Očovský, Dávid Haško, , Matej Turčan, Kristián Rázga, Roman Stieranka, Jaroslav Zajac, Patrik Kmeť, Adam Pálka, Jozef Vingárik, Mária Michalíková, Ľubica Arendáriková, Ľuboš Katreník, Patrik Pehen, Kristián Alexander Furák, Adam Laurov, Kristián Urok, Ján Slúka, Marek Giertl.

Všetkým úprimne ďakujeme !!!

Všetkým úprimne ďakujeme !!!

• V ruštine sa nám darí

• Blahoželáme Igorovi Švantnerovi, žiakovi 2. B triedy, študijný odbor Technik energetických zariadení budov, ktorý v dňoch 9. - 10. 4. 2018 na celoštátnom kole 48. ročníka Olympiády v ruskom jazyku v Košiciach, v kategórii B3 úspešne reprezentoval našu školu a získal diplom úspešného riešiteľa.