• Jesenná výzdoba v ŠI

• Smutný čas oživila na školskom internáte súťaž  žiakov výchovných skupín o najkrajšiu jesennú výzdobu . Ukázali svoje zručnosti, kreatívnu tvorbu a porota mala problémy vybrať tú najkrajšiu. Veď posúďte sami na fotkách.

1. miesto: VS „A“

2. miesto: VS „D“

3. miesto: VS „B“

4. miesto: VS „G“

5. miesto: VS „C“

6. miesto: VS „F“

Všetkým zúčastneným gratulujeme!

• Záložka do knihy spája slovenské školy

• Október je mesiacom mnohých projektov a naša škola sa zapojila do projektu: „ Záložka do knihy spája slovenské školy.“ Tento rok bola téma projektu: „ Spisovateľská osobnosť regiónu“. Spolu so študentmi sme si vybrali Jozefa Gregora Tajovského a priateľská škola z Handlovej si určila za osobnosť regiónu Daniela Heviera. Foto tu.

• M. R. Štefánik - vedec, vojak, pilot, politik

• Dňa 23.10. v našej škole sme sa opäť zapojili do projektu k Medzinárodnému dňu školských knižníc na tému M. R. Štefánik a to literárne – dramatickým pásmom pod názvom M.R. Štefánik – vedec, vojak, pilot, politik...

Študenti nás prekvapili zujímavou realizáciou  predstavenia, ale aj náročným zvládnutím témy. Dozvedeli sme sa nové informácie zo života M.R. Štefánika a zároveň vzdali poctu jednej z najväčších osobností našich dejín. Foto tu.

• Študentská kvapka krvi

• Dňa 16.októbra  dobrovoľne darovali naši žiaci  a pedagógovia najkrajší dar ľudom, ktorí ho nutne budú potrebovať, svoju krv. Bez nároku na odmenu, len tak zo srdca. V mene vedenia školy aj v mene  Národnej transfúznej stanici  v B. Bystrici a hlavne za všetkých anonymných príjemcov, ktorým ste pomohli

ĎAKUJEME !

Hlavne zamestnancom našej školy pánom majstrom odborného výcviku Mgr. Milanovi a Martinovi PonickémuMgr.Janke Šutákovej, ktorí sú dlhoroční darcovia krvi a žiakom D. Adamecovi, K. Rázga, P. Lietavec, M. Marget, J. Kupčo, Š. Vráb, M. Fraňo,  D. Haško, M. Šiška, T. Tuček, L. Marko, Ľ. Katreník, J. Slúka, A. Očovský, T. Kúkol, T. Mucha, A. Garaj, P.Pelach, D. Selecká, J. Vingárik, P. Hudec, A. Hojová, Ľ. Arendáriková, P. Giertl.

Žiakom, ktorí chceli darovať krv, ale boli vyradení pre zdravotné dôvody ďakujeme za ochotu a opäť sa stretneme pri nasledujúcom odbere krvi na jar 2018. Sú to žiaci: B. Potančok, M. Poliak, M. Kováčiková, A. Laurov.

Celkovo odovzdalo krv 27 osôb, z toho boli 3 zamestnanci školy a 24 žiakov, z ktorých bolo 17 prvodarcov.

Ešte raz ďakujeme! Fotky si môžete pozrieť TU