• Blog

• „Záložka do knihy spája slovenské školy“

• 09.11.2021 07:59
        • Opäť po roku sa naša škola zapojila do projektu „Záložka do knihy spája slovenské školy“. Záložky sme tento rok začali vyrábať už v septembri, keďže tému sme už poznali. Mali sme obavu, aby sa školy opäť nezatvorili.  Do projektu sa zapojilo sa 20 žiakov. Boli medzi nimi aj chlapci aj dievčatá. Žiaci pracovali s témami literárnych diel Pavla Orságha Hviezdoslava a Boženy Slančíkovej Timravy a  navrhli svoje záložky v  školskej knižnici. Počas prác sme sa veľa rozprávali o knihách o čítaní, o spoločenskej situácii a ako prežili pandémiu Covid 19 doma na dištančnom vzdelávaní. Prežili sme príjemné chvíle v školskej knižnici.  Vyrobené záložky sme si vymenili s partnerskou školou z Bardejova.

Boli sme radi, že sme sa zúčastnili tohto projektu, znovu nás naštartoval do knižnice, vrátil k čítaniu a rozprávaniu. Niektorí žiaci si zdokonalili zručnosti, využili vlastnú kreativitu a naučili sa laminovať záložky. Naučili sa spolupracovať, rozvíjali si estetické cítenie, ale aj čitateľskú gramotnosť a  zodpovednosti za svoju prácu.

Ďakujeme vedeniu Spgk za túto možnosť zapojenia sa do projektu, ktorý má svoj význam aj pre stredné školy a želáme veľa dobrých nápadov aj do budúcnosti a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Koordinátorka projektu Oľga Majlingová