• Grafické systémy 2013 (ukončený projekt)

• „Inovácia vzdelávania v grafických programoch pre stavebné odbory v Spojenej škole, Kremnička 10, Banská Bystrica“  - výzva MŠVVaŠ Grafické systémy v odbornom vzdelávaní 2013

Ciele projektu:

• zlepšenie vyučovania odborných stavebných a drevárskych predmetov so zameraním na kreslenie výkresov a tvorbu dokumentácie,
            • zlepšenie vyučovania žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami,
            • zvýšenie znalostí práce s IKT v odborných predmetoch,
            • zvýšenie záujmu žiakov o odborné predmety zamerané na tvorbu grafickej dokumentácie,
            • modernizácia existujúceho softvérového vybavenia a rozšírenie o nové grafické aplikácie.

Realizácia projektu:

• september - november 2013.

V rámci projektu sme inovovali softvérové vybavenie pre kreslenie technickej dokumentácie Autodesk AUTOCAD 2014, získali sme taktiež 3. ročnú aktualizáciu s možnosťou prechodu na aktuálne verzie programov firmy Autodesk a zakúpili sme dataprojektor do učebne pre potreby výučby grafických programov.

Celkový rozpočet projektu je 1850,- €, projekt bol podporený zo strany MŠVVaŠ sumou 1650,- €, spolufinancovanie projektu v sume 200,- € sme získali vďaka občianskemu združeniu Kalokagatia Banská Bystrica.

V tomto projekte sme boli úspešní už po 3. krát. V predchádzajúcich ročníkoch sme realizovali aj školenia pre učiteľov nielen z našej školy ale aj iných škôl okresu Banská Bystrica a Zvolen.