• Exkurzia THERMOSOLAR

• Dňa 20.6.2022 sa žiaci 2. a 3. ročníka študijného odboru Technik energetických zariadení budov zúčastnili odbornej exkurzie v s.r.o THERMOSOLAR Žiar nad Hronom. Účelom exkurzie bolo prehĺbiť si teoretické vedomosti v oblasti solárnych kolektorov a prepojiť ich s praxou. Po odbornej prednáške žiaci priamo vo výrobe videli postup výroby solárnych kolektorov a ukážky montáže plochých solárnych kolektorov. Ďakujem všetkým zamestnancom, ktorí nás v podniku sprevádzali a venovali sa nám.

Ing. Janka Zázrivcová

• Druhák Vlado Macura trojnásobným majstrom sveta!!!

• Z mexického Leonu, kde boli Majstrovstvá sveta vo vzpieraní juniorov 2022 prišla cez víkend radostná správa  - žiak II. ročníka našej školy Vladimír Macura sa stal v superťažkej hmotnostnej kategórii U17 trojnásobným majstrom sveta. V dvojboji zdvihol 332 kg. Vlado nás s trénerom p. Rudolfom Lukáčom hneď po návrate z Ameriky navštívil a pochválil sa krásnymi hodnotnými medailami. Pedagógov školy teší aj skutočnosť, že Vlado je aj zodpovedným žiakom a v štúdiu dosahuje tiež veľmi dobré výsledky. Všetci zamestnanci školy a spolužiaci mu blahoželajú a prajú veľa ďalších vynikajúcich športových výsledkov.

• Olympijský deň

• Dňa 1. júna 2022 sa uskutočnil v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici Olympijský deň, organizovaný SOŠV ( Slovenský olympijský a športový výbor), organizačným výborom EYOF Banská Bystrica v spolupráci s Mestom Banská Bystrica.  Naši žiaci sa mohli stretnúť s úspešnými športovcami a olympionikmi, reprezentovať školu v behu a zažiť úžasnú atmosféru.

Dňa 7. júna 2022 sa naši žiaci stretli s dvojnásobnou olympijskou víťazkou vo vodnom slalome

s Elenou Kaliskou na Štiavničkách (VŠC DUKLA) v rámci programu OCEP, ktorá im pútavo porozprávala o začiatkoch svojej športovej kariéry, ktorá vyvrcholila úspešným účinkovaním na olympijských hrách a o udelení titulu Zaslúžilý majster športu.

• Vnútorné oznámenie č. 23/2022

• Oznamujeme, že vzhľadom na organizačné dôvody udeľujeme žiakom SŠ dňa:

06.júna 2022
              riaditeľské voľno

Nástup žiakov do školského internátu po riaditeľskom voľne je 06.06.2022 v poobedňajších hodinách. Vyučovanie po riaditeľskom voľne pokračuje dňom 07.06.2022 (utorok) podľa platného RH.

V Banskej Bystrici, dňa 30.05.2022